Polen


  • Marka:Diğer
  • Ürün Kodu: polen-100
  • Stok Durumu: Çok Yakında

  • 50,00TL
Ankara Poleni

Polenimiz, Ankara florasından elde edilmiştir. 100gr. lık paketlerde satışa sunulmuştur.

 

Polen Nedir?

Polen, bitkilerin üreme hücresi olup arıların çiçeklerden topladığı tozlardır. Polenin süt üretimi ve protein ihtiyacının karşılanması için işçi arıların çiçeklerden topladığı kıymetli bir gıdadır. Araştırma sonuçlarına göre içeriğinde A,C,E ve B kompleksleri bulunan Polen; K, CA, Mg, Na, S, P, Al, Cl, B, Cu, Fe, I Mn, Si, Ti, Zn gibi daha birçok minareli de içermektedir.

Polen’in Faydaları Nelerdir?

Gelişmekte olan çocuklarda ve gençlerde arı sütü ile birlikte kullanılan polen bedensel gelişimde çok faydalıdır.

“Mükemmel gıda” olarak adlandırılan polen yaşam için gerekli pek çok unsur barındırır. B vitamini zindelik sağlarken karaciğer sağlığına da katkı sağlar.

Bir çay bardağı polende 2 kilo kemiksiz ve yağsız et ya da 12 litre sütte bulunan vücudumuz için elzem maddeler bulunur. Bu elzem maddeleri vücudumuz kendi kendine üretemez ve mutlaka dışarıdan almamız gerekir. Bir kaşık polen yiyerek vücudumuzun sağlığını koruruz.

Polen en kolay hazmedilen mükemmel bir gıdadır. Bütün sindirim işlemi sadece 2 saat sürer. İçeriği sayesinde en hızlı şekilde vücudumuzda dolaşır. Etkisi hızlı gelişir ve sindirim sistemini rahatlatır.

Günde iki kaşık polen tüketimi ile neredeyse bütün vitaminlerden faydalı seviyede alınmış olunur. Doğal polen sadece C vitamini yönüyle zayıftır.

Vitaminler yanı sıra mineral deposu da olan polen düzenli tüketimde vücudumuzun ihtiyacı olan bütün mineralleri karşılar.

Protein kalitesi yüksek olup zengin bir protein ve aminoasit içerir. Bu da vücudumuzun zindeliğini arttırır.

Doğal polen çok fazla Flavonoid içerir. En yakın takipçilerinden 200 kat daha fazla antioksidan özellik taşır. Bu özellik sayesinde hem vücudumuzu hastalıklardan korur hem de yaşlanmayı geciktirir.

         Polen spor yapan gençler, çocuklar tarafından 2 tatlı kaşığı kadar günlük tüketildiğinde vücut yıllarca doğru çalışan saat gibi olur.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

Etiketler: Polen